.           

   Ön Isıtıcılı Stereo Mikroskop

Cep telefonu gibi mikro SMD montajlarla çalışmak için tasarlanan bu cihaz laboratuarımızda imal edilmiştir. Mikro SMD entegreleri söküp takmayı bir oyun haline getirmiştir. Birkaç tane bu mikroskobumuzu gösteren fotoğraflarımızı görüyorsunuz.

SMD cihazları sökmek için lehim yerlerinin lehim erime sıcaklığına gelmesi gerekir.Sıcak üfleme ile parçaları ısıtabiliriz, ancak parçanın  bağlı olduğu cihaz soğuk olduğundan parçaların lehim erime sıcaklığına gelebilmesi için üfleme sıcaklığını çok artırmanız gerekir.

Daha fazlası için tıklayınız...

   Oto Gaz Sistemleri için Sıcaklık Sensörü

Otomotiv sektöründe gaz dönüşümü gittikçe yaygınlaşmaktadır. Ürettiğimiz sıcaklık sensörü, gaz regülatörü üzerine takılan ve regülatörün çalışma sıcaklığına ulaştığını kontrol sistemine bildiren bir hissedicidir. Prob otomotiv sektörü standartlarındadır.

   Sıvı Seviye Kontrol Sistemi

Sanayi tipi buhar makinelerinde sistemin otomatik çalışması için kontrol sistemi gerekir.Bizim bu sistemimizde bu kontrolü içindeki mikro kontroller ile akılı bir şekilde yapar. Su azaldığında otomatik olarak pompayı çalıştırır. Sıvı seviye problarından gelen sinyalleri akılcı bir şekilde değerlendirir diğer sistemlerden gelen bilgilerle ve içindeki zaman hesaplayıcı ile karşılaştırmalar yaparak akıllı bir şekilde sistemi yönetir. Arızalara karşı sistemi korur, arızayı belirten akıllı kodlu sinyal verir. Sistemde röle olmadığı için ve kontrol triyaklarla yapıldığı için aşınan parçası yoktur.Tek Fazlı ve üç fazlı modelleri vardır.

Daha fazlası için tıklayınız...

     Bilim Standları

Bu projemiz yapım aşamasındadır.
3 boyutlu resimler, çeşitli illüzyon gösterileri ve daha birçok ilginç deneyler...